Dachówki solarne firmy Tesla już wkrótce trafią do sprzedaży

Dachówki solarne firmy Tesla już wkrótce trafią do sprzedaży
Dachówki solarne firmy Tesla / @ Tesla

Dachówki solarne firmy Tesla już wkrótce trafią do sprzedaży. Firma zaczęła zbierać zamówienia na produkty z gładką powierzchnią. Opcje „Tuscan glass” i „French slate” dostępne będą od 2018 roku.

Tesla pokazał projekt dachu solarnego pod koniec października. Firma ukryła panele solarne za szkłem, dzięki czemu trudno rozpoznać, że na dachu znajdują się panele fotowoltaiczne. Z poziomu ulicy dachówki wyglądają normalnie, ale dla słońca są one przeźroczyste. Dachówki solarne Tesli są również bardzo wytrzymałe.

W ofercie firmy są cztery typy dachówek. Właściciel domu zapłaci 21,85 dolarów za pokrycie dachówkami stopę kwadratową dachu (235,1 dolarów, czyli około 910 zł/m²).

Szef firmy Tesla twierdził początkowo, że dach solarny będzie kosztować mniej od tradycyjnego dachu, jednak najprawdopodobniej będzie on droższy. Klienci powinni spodziewać się oszczędności na rachunkach za elektryczność.

Dachówki przypominające łupki (po angielsku firma nazywa je „French slate tile”), najtrudniejsze w produkcji, mają być dostępne w sprzedaży dopiero w 2018 roku. Każda dachówka tego typu będzie unikatowa, ponieważ tworzona będzie za pomocą procesu zwanego hydrografiką, czyli nakładaniem wzorów za pomocą wody.

Instalacje dachu solarnego rozpoczną się w czerwcu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. Z czasem trafią do innych krajów. Polacy będą mogli próbować zamówić je w zakładce Other Europe.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top