Czwarta generacja oszczędnej hybrydy – Toyota Prius

Nowa generacja Toyoty Prius ujrzała światło dzienne. To już czwarta odsłona oszczędnej Toyoty.68db8e8e2398279b460b9cb82b8b5ed7

Pierwsza Toyota Prius zadebiutowała 18 lat temu i od tego czasu znalazła na całym świecie ogromne rzesze fanów. Nowy model ma być znacznie lepszy pod każdym względem. Stylistyka nadwozia  nawiązuje wyraźnie do wyglądu Toyoty Mirai – pierwszego seryjnego samochodu elektrycznego zasilanego wodorem.

Samochód otrzyma napęd hybrydowy nowej generacji, oszczędniejszy o 10 procent. Zmodernizowany napęd hybrydowy jest lżejszy, wydajniejszy i bardziej dynamiczny. Przebudowany silnia9fdf211a25c0721bcf52178ce8183ebk spalinowy wykazuje sprawność cieplną powyżej 40 proc., co jest najlepszym wynikiem na świecie dla silnika benzynowego.

Pozostałe elementy układu hybrydowego są bardziej kompaktowe i zostały tak umiejscowione, by obniżyć środek ciężkości i zajmować jak najmniej miejsca. Nowy zestaw baterii niklowo-wodorkowych o zwiększonej gęstości energetycznej jest teraz mniejszy, bardziej wydajny i trwały.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X