fbpx

Co stanie się z samochodem elektrycznym Tesli po uderzeniu błyskawicy?

Co stanie się z samochodem elektrycznym Tesli po uderzeniu błyskawicy?
@ Tesla

Zdarza się tak, że błyskawice czasem uderzają bezpośrednio w samochody lub w ich pobliże. W przypadku zwykłego auta nie ma prawa się nic stać. Jak natomiast będzie to wyglądać, gdy błyskawica uderzy w pobliżu elektrycznej Tesli S?

Odpowiedzi na to pytanie dostarczyła właścicielka, która w czasie trwania burzy miała podłączoną Teslę Model S do jednej ze stacji szybkiego ładowania tzw. Supercharger. Kobieta miała przez cały czas włączoną kamerę na desce rozdzielczej, która rejestrowała obraz.

Wprawdzie błyskawica nie uderzyła w samo auto, lecz w jego pobliżu, to Tesla S po chwili odmówiła posłuszeństwa, zasypując właścicielkę dziewięcioma różnymi komunikatami o błędach. Niektóre ostrzegały o niskim poziomie energii, inne informowały o wyłączeniu niektórych funkcji, a jeszcze inne nakazywały udanie się do serwisu. Po przejściu burzy port ładowania nie chciał się wysunąć i nie można było wyciągnąć z niego kabla. Tesla wprawdzie podesłała lawetę, lecz bez możliwości odpięcia samochodu od ładowarki, na nic się to nie zdało.

Wygląda więc na to, że Teslą lepiej nie jeździć w czasie burzy, gdyż auto nie lubi wyładowań atmosferycznych.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X