fbpx

Chiński autonomiczny pojazd elektryczny

LeSEE
LeSEE

Chińczycy przez lata kopiowali rozwiązania motoryzacyjne zachodnich firm, ale teraz zdobytą wiedzę zaczynają wykorzystywać do tworzenia własnych projektów. Jednym z nich jest koncepcyjny model LeSEE stworzony przez firmę LeEco.

Firma LeEco chce rzucić wyzwanie dla Tesli Motors, dlatego pierwszy koncepcyjny model jest wyposażony w napęd elektryczny, oraz jest w pełni autonomiczny. Auto zostało zaprezentowane podczas konferencji w Chinach.

Prędkość w trybie autonomicznym nie jest na razie wielka. Pojazd ma przeciwstawnie otwierane drzwi, a jego wnętrze jest  futurystyczne i wypełnione wyświetlaczami LCD. Producent zapewnia że pojazd ma system rozpoznawania twarzy oraz możliwość uczenia się.

Ciekawostką jest system oświetlenia drogi, który znacząco odbiega od tradycyjnych reflektorów. Jego funkcję pełni pas diod LED ciągnących się przez cały przód auta, który składa się z różnych sekcji i może pełnić funkcję tradycyjnych reflektorów, kierunkowskazów oraz świateł przeciwmgielnych. Podczas prezentacji nie ujawniono na razie żadnych danych technicznych.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X