Celsium organizuje eko-lekcje online dla dzieci

Celsium organizuje eko-lekcje online dla dzieci
@ Celsium

Czy papierowy ręcznik to papierowy odpad? Gdzie wyrzucić karton po mleku, skoro to nie jest papier? W końcu – dlaczego żarówka świeci, a w kranie płynie ciepła woda? Z okazji Dnia Ziemi firma Celsium – zielona energia, która promuje ekologiczne postawy i eko-edukację, organizuje cykl internetowych eko-lekcji dla uczniów szkół podstawowych. Inspiracje do rozmów nauczycieli z uczniami, a także uczniów z rodzicami – Celsium publikować będzie na swoim facebookowym profilu. To nie pierwsza ekologiczna akcja firmy ze Skarżyska Kamiennej.

Celsium to producent i dostawca ekologicznego ciepła i energii, którego wielu mieszkańców kojarzyć może z kampanią „Wybierz – zieloną energię”, realizowaną w okresie wyborów samorządowych lub z akcją „Odzyskujemy świąteczną energię”. Wtedy, po Świętach Bożego Narodzenia, zbierano usuwane przez mieszkańców żywe choinki, aby następnie spalić je w biomasowych kotłach i pozyskaną w ten sposób energię, wykorzystać do ogrzania domów i mieszkań. Celsium, organizowało również odwiedziny eko-Mikołaja, który dotarł do kilkuset przedszkolaków. W tym szczególnym i trudnym dla wszystkich okresie pandemii, firma postanowiła wesprzeć nauczycieli, przygotowując inspirujące internetowe eko-lekcje, które przedstawią uczniom ze szkół w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Grójcu, Sokółce i Drzewicy różnorodne, prośrodowiskowe zagadnienia.

Co może zaskoczyć nas przy segregowaniu śmieci? Do jakiego kosza należy wrzucić dany śmieć? Czy papierowy ręcznik zawsze trafia do kosza na papier? Skąd się bierze ciepło w kaloryferach, a skąd ciepła woda w kranie? Dlaczego żarówka świeci i czym się różni elektrownia od elektrociepłowni? I jak każdy z nas, bez większego wysiłku, może skutecznie walczyć ze smogiem? Czym jest ciepło systemowe i dlaczego warto wiosną oraz jesienią mieć włączone kaloryfery?

To zaledwie kilka pytań na które odpowiedzi znajdą uczestnicy internetowych eko-lekcji przygotowanych przez Celsium. Lekcje prezentowane będą w formie postów na profilu Facebook firmy Celsium, a do nauki, poprzez zabawę, zaproszeni są uczniowie z rodzicami, nauczyciele, ale też wszyscy, dla których troska o środowisko ma znacznie. To, w jakim stanie zostawimy naszą planetę przyszłym pokoleniom zależy również od nas samych.

Dbałość o ekologię i naturę to jeden z celów naszej firmy. Po wielu pozytywnych reakcjach na nasze poprzednie akcje, postanowiliśmy, w tym trudnym dla uczniów, rodziców i nauczycieli czasie – zaproponować połączenie przyjemnego z pożytecznym. Bazując na ciekawostkach i interesujących dzieci zagadnieniach, opowiadamy o tym jak dbać o ziemię nie tylko w jej święto, ale także jak rozumieć zjawiska, które nas otaczają i jak zadbać o zdrowie oraz przyszłość. Co kilka dni, na naszym profilu na FB, będziemy publikować inspirujący post, zachęcający do dyskusji w szkole i w domu, a dzięki niemu dzieci zdobędą nową eko-wiedzę. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu i do udziału w zabawie.

mówi Dagmara Nowak-Trochimiuk, rzecznik prasowy Celsium

Pierwszy post wprowadzający został już opublikowany, a Celsium oznaczyło w nim placówki szkolne, zachęcając je do udziału w akcji.

Więcej o akcji, jak również sam jej przebieg, można obserwować pod linkiem: Celsium Zielona Energia

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry