fbpx

Bezprzewodowy internet niebezpieczny dla żywych komórek

Wireless network blue symbol with earthSieci WiFi są obecne na każdym kroku. Większość z nas korzysta z nich w domu, w pracy, w miejscach publicznych. Naukowcy postanowili sprawdzić, czy długotrwałe poddawanie żywego organizmu na działanie fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz, wykorzystywanych przy bezprzewodowym dostępie do internetu, może być szkodliwe. Zaobserwowano niepokojące zmiany w żywych komórkach microRNA.

Badanie przeprowadzono na szesnastu dorosłych szczurach. Podzielono je na dwie grupy. Pierwsza miała kontakt z siecią WiFi przez 24 godziny/dobę przez cały rok. Druga grupa nie była narażona na styczność z falami 2,4 GHz. Bezpośrednio po ostatnim dniu testu wszystkie szczury uśmiercono i pobrano do badania ich mózgi.

Zaobserwowano wyraźne różnice w przypadku kilku nici microRNA, które zostały zmienione podczas kontaktu z promieniowaniem pochodzącym z urządzenia WiFi.
W przypadku grupy szczurów, które nie miały styczności z siecią, nic takiego nie wystąpiło.
Według naukowców długotrwałe oddziaływanie fal 2,4 GHz może prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak choroby neurodegeneracyjne. Trzeba dodać, że microRNA odgrywa kluczową rolę w przypadku wzrostu, różnicowania i uśmiercania danych komórek znajdujących się w ludzkim ciele.

Zobacz więcej na: pubmed.gov

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X