fbpx

Autobus zasilany krowim łajnem przetestowany na torze

Autobus zasilany krowim łajnem przetestowany na torze
Bus Hound firmy Reading Buses

Autobusy napędzane dzięki odchodom ludzkim lub zwierzęcym mogą być w przyszłości coraz powszechniejszym środkiem transportu.

Oczywiście nie są napędzane odchodami, ale biometanem produkowanym z odchodów w procesie tzw. trawienia beztlenowego. Gaz jest skraplany i w takiej formie przechowywany jest w zbiorniku na dachu pojazdu.

Jeden z takich autobusów Bus Hound firmy Reading Buses, ustalił rekord prędkości autobusu kursowego na torze w Bedford. Bus Hound jest pomalowany w krowie łatki gdyż paliwo do niego wytwarzane jest z krowiego nawozu. Mimo zabawnego wyglądu pojazd pojechał z prędkością 76,7 mil na godzinę, a więc ponad 123 km na godzinę. Na co dzień ten autobus nie przekracza prędkości 90 km/h.

Przedstawiciel firmy Reading Buses wyjaśnił, że zamiarem firmy było ustalenie pierwszego rekordu świata w prędkości osiąganej przez autobus kursowy. Trudniejsze byłoby pobicie rekordu Guinnesa, który wynosi 241 km/h.

Ustalenie rekordu miało pokazać, że autobusy na biometan nie są powolne i śmierdzące. To nowoczesne pojazdy będące przykładem motoryzacyjnej innowacji.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X