Autobus który odzyskuje energię hamowania Mercedes Benz Citaro

 Mercedes-Benz Citaro
Mercedes-Benz Citaro

Firma Mercedes wprowadza na rynek nowy model autobusu miejskiego. To Mercedes-Benz Citaro, który odzyskuje energię hamowania dzięki specjalnemu modułowi rekuperacyjnemu. Zużywa przez to mniej paliwa, a co za tym idzie, zmniejsza emisję CO2. Pojazd jest klimatyzowany, wyposażony w nowoczesny system informacji pasażerskiej i monitoring. Przy drzwiach znajdują się obniżone wejścia, jest też rampa dla osób o ograniczonej mobilności.

Najważniejszym elementem pojazdu jest jednak system odzyskiwania energii z hamowania, który pozwala oszczędzać paliwo, a przez to redukować emisję CO2 do atmosfery. Autobus posiada nowoczesny silnik spełniający normy Euro6. Wartość spalin jest w nim znacznie mniejsza od granicznych wartości dla Euro6.

W autobusie istnieje także możliwość zastosowania elektronicznego programu stabilizującego tor jazdy ESP, dotychczas znanego z pojazdów osobowych i autobusów turystycznych. System ten kontroluje trakcję i poślizg integrując układy ABS i ASR. Autobus jest również wyposażony w system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika.

więcej o autobusie: mercedes-benz.pl

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X