Aresztowano jednego z największych handlarzy dzikimi zwierzętami, kością słoniową czy rogami nosorożców

Aresztowano jednego z największych handlarzy dzikimi zwierzętami, kością słoniową czy rogami nosorożców
Flickr / @ William Warby / CC BY 2.0

Tajlandzka policja aresztowała jednego z największych handlarzy dzikimi zwierzętami zagrożonymi wyginięciem, kością słoniową czy rogami nosorożców.

Tajlandczyk Boonchai Bach został aresztowany w północno-wschodniej prowincji Nakhon Phanom w związku z przemytem z Afryki do Tajlandii 14 rogów nosorożca o wartości ponad 1 miliona dolarów. Przemytnik miał odgrywać kluczową rolę w gangu, który przemycał kość słoniową, rogi nosorożca, tygrysy, lwy, zwierzęta łuskowate oraz inne rzadkie i gatunki zagrożone wyginięciem.

Zgodnie z prawem za handel dzikimi zwierzętami i zakazanymi wyrobami grozi przemytnikowi do 4 lat więzienia i 1300 USD grzywny. Władze rozważają również postawienie Boonchai Bach zarzutu prania brudnych pieniędzy i łamanie przepisów celnych, za co grozi do 10 więzienia.

Matthew Pritchett z Freeland Foundation uważa to za spory sukces obrońców przyrody i podkreśla, że w ciągu ostatnich 5 lat nie aresztowano nikogo tak znaczącego.

Tajlandia jest jednym z głównych odbiorców kości słoniowej przemycanej z Afryki, która później trafia do Chin. Chińczycy wierzą w to, że sproszkowany róg nosorożca jest lekiem na wiele dolegliwości i korzystnie wpływa na potencję.

Według ekspertów na rogach nosorożców można zarobić tyle, ile na narkotykach.

Zostaw proszę komentarz Cancel reply

Exit mobile version
X