fbpx

Apple opracowało robota który pomoże w recyklingu smartfonów

Robot AppleFirma od dawna krytykowana jest za sposoby, w jakie pozyskiwane są minerały służące do produkcji jej smartfonów i jakiś czas temu znalazła się na celowników watchdoga Friends of the Earth, który twierdzi, że cyna wykorzystywana przez koncern pochodzi z indonezyjskich kopalni na wyspie Banhgka Island. Choć kopalnie są jednym z największych dostawców cyny na świecie, to panujące w nich warunki są dalekie od ideału, a pracownicy wykorzystywani ponad ich siły.

Apple postanowiło więc podjąć działania, które pozwolą zmniejszyć ilość cyny kupowanej w Indonezji, poprzez recykling starych urządzeń i zapowiedziało program o nazwie Renew. Inżynierowie opracowali robota o nazwie Liam, który zajmie się demontażem starych smartfonów i odzyskiwaniem z nich podzespołów oraz materiałów. Te ostatnie firma planuje wykorzystać do produkcji narzędzi, a odzyskiwane srebro posłuży do wytwarzania paneli słonecznych.

Apple chce w ten sposób ograniczyć zużywanie naturalnych zasobów naszej planety, oraz zmniejszyć koszty działalności, gdyż chce, by to klienci odsyłali jej stare, nieużywane już smartfony, które będzie mogła poddać recyklingowi.

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X