fbpx

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową
@ Depositphotos

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową. Przedstawiciele Krakowskiego Alarmu Smogowego przekonują, że podpisanie nowelizacji przepisów o ochronie środowiska, to szansa na lepsze powietrze i zdrowie Polaków. Nowe przepisy umożliwią zakazanie opalania domów węglem na terenie tych gmin, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest największe.

Władze lokalne, uwzględniając potrzeby zdrowotne mieszkańców oraz oddziaływanie na środowisko, będą mogły wprowadzać na konkretnym terenie normy techniczne, emisyjne i jakościowe dla instalacji spalania paliw. Takie rozwiązania powinny przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

Podpisanie nowelizacji ustawy o ochronie środowiska spotkało się z pozytywną reakcją organizacji i środowisk walczących o ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

Dzięki możliwości wprowadzania wymogów emisyjnych dla domowych kotłów i pieców ustawa daje samorządom narzędzie do wyeliminowania najbardziej trujących urządzeń grzewczych oraz paliw stosowanych do ogrzewania. Możliwa będzie również skuteczna walka z powszechnym procederem spalania śmieci w domowych piecach grzewczych.

źródło: Krakowski Alarm Smogowy

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X