Amerykańska Policja wkrótce otrzyma nowe hybrydowe radiowozy od Forda - wlaczoszczedzanie.pl / @ FordPolice Responder Hybrid Sedan to nazwa nowego hybrydowego radiowozu Forda opracowanego specjalnie na potrzeby amerykańskiej Policji. Będzie to pierwszy hybrydowy sedan który otrzymał policyjne certyfikaty i będzie mógł być używany do długich pościgów ze zróżnicowaną prędkością po różnych nawierzchniach i przeszkodach.

Policyjna hybryda została wyposażona w 2 litrowy silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsona. W układzie hybrydowym zastosowano akumulatory litowo jonowe. Cały system opracowano tak, by w razie potrzeby automatycznie wykorzystać pełną moc do osiągnięcia maksymalnego możliwego przyspieszenia oraz jak najwyższej prędkości.

W porównaniu z tradycyjnym radiowozem Ford Interceptor z silnikiem 3.7l V6, hybryda ma być znacznie oszczędniejsza. Zasięg na jednym galonie paliwa (3,78 l) zwiększono z 18 mil (niemal 29 km) do 38 mil (60 km). Firma obiecuje, że pracuje nad uzyskaniem ostatecznych wyników zasięgu według standardów amerykańskiej agencji EPA.

Dodaj komentarz