Amazon testuje usługę dostarczania przesyłek przy pomocy dronów

Amazon testuje usługę dostarczania przesyłek przy pomocy dronów
@ materiały prasowe

Amazon przeprowadził niedawno w Wielkiej Brytanii pierwszy test usługi Amazon Prime Air. Koncern sprawdza model drona, który będzie w przyszłości dostarczał przesyłki zamówione w sklepie internetowym.

Od kilku lat Amazon prowadzi prace nad specjalnymi modelami dronów, które w przyszłości zastąpią tradycyjnych kurierów i będą dostarczać przesyłki. Na razie na przeszkodzie tego planu stoją przepisy, ale Amazon nieustannie pracuje nad taką koncepcją.

Kilkanaście dni temu w Wielkiej Brytanii dokonano pierwszej dostawy przesyłki przy pomocy drona. Zrealizowano ją w w ramach usługi Amazon Prime Air. Test był możliwy dzięki specjalnemu pozwoleniu, które dopuszcza używanie dronów na obszarach miejskich i podmiejskich poza zasięgiem wzroku.

Drona o udźwigu wynoszącym 2,27 kg wykorzystano do dostarczenia odtwarzacza Amazon Fire TV oraz paczki popcornu. Od momentu złożenia zamówienia, do jego realizacji, upłynęło 13 minut. Zamówienie dostarczono do domu zlokalizowanego w pobliżu Cambridge.

Na razie taka forma dostaw ma pewne ograniczenia, ale w przyszłości, w tani, szybki i bardziej ekologiczny sposób będziemy mogli otrzymać znacznie więcej towarów.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X