fbpx

Adidas tworzy buty z śmieci

Śmieci pływające po powierzchni oceanów stanowią spory problem. Adidas postanowił coś z tym zrobić i zaprojektował prototypowy model obuwia, do którego stworzenia wykorzystano właśnie wspomniane odpadki. Firma ma nadzieję, że skłoni to innych producentów do wykorzystania śmieci i tym samym uwolnienia od nich oceanów.

Buty zostały wykonane w dużej części z przeróżnych śmieci unoszących się na powierzchni wody, takich jak plastikowe butelki, sieci rybackie oraz innych odpadków, które często spływają do oceanów w trakcie powodzi lub tsunami. Celem tego projektu jest pokazanie wszystkim, że to co wielu uważa za śmieci, można ponownie wykorzystać, a tym samym posprzątać nieco naszą planetę.

Projekt zrealizowano wspólnie z Parley, jednym z ośrodków oceanicznych, który zajmuje się uświadamianiem ludzi na temat zagrożeń, jakie dla oceanów stanowią wszelkie zanieczyszczenia. Adidas jest jego założycielem, więc postanowił pomóc w wysiłkach na rzecz ratowania przyrody.

Butów nie da się na razie kupić, choć Adidas obiecuje, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek kilka produktów wykonanych właśnie z oceanicznych śmieci.

zobacz: Parley.tv

 

Zostaw proszę komentarz

Przewiń do góry
X