3 listopada CNN świętuje kolejne Call to Earth Day. Tegoroczna edycja poświęcona jest ochronie mórz i oceanów

3 listopada CNN świętuje kolejne Call to Earth Day. Tegoroczna edycja poświęcona jest ochronie mórz i oceanów
@ CNN

CNN po raz kolejny wykorzystuje swoje media, aby rzucić światło na zagrożenia dla środowiska naturalnego, przed jakimi stoi nasza planeta. W czwartek 3 listopada odbędzie się już druga edycja Call to Earth Day, która w tym roku podejmie temat ochrony mórz i oceanów.

Finał akcji Call to Earth Day będzie miał miejsce 3 listopada i obejmie szeroką relację w telewizji, mediach cyfrowych i społecznościowych CNN. Treści te publikowane na wielu platformach stacji uzupełnione zostaną o serię relacji na żywo oraz udokumentowanie współpracy ze szkołami, organizacjami i poszczególnymi osobami z całego świata, zaangażowanymi w ochronę środowiska i zrównoważony rozwój.

W 2022 roku przewodnie hasło Call to Earth Day poświęcone jest życiu środowiska wodnego i morskiego – „Living Oceans: Turning the Tide”. Opowieści, programy na żywo i wywiady na ten temat, zebrane z różnych miejsc na świecie: w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej i Południowej, pojawią się w każdej godzinie ramówki CNN International.

Na kanale CNN International zostanie wyemitowany specjalny 30-minutowy program z udziałem czołowej oceanografki, odkrywczyni i ambasadorki Rolexa, Sylvii Earle. Światowej sławy badaczka środowiska morskiego pokaże widzom swoją pracę na rzecz ochrony coraz bardziej narażonego na zniszczenie wybrzeża Florydy. Z kolei w ramach programu „Connect the World” z Becky Anderson zostanie pokazany specjalny panel, poświęcony kluczowym kwestiom dotyczącym światowych zasobów mórz i oceanów.

Na stronie internetowej CNN przez cały dzień będą publikowane zarówno obszerne artykuły, jak i reportaże o niezwykłych projektach ochrony przyrody na całym świecie. Poprowadzony zostanie także tzw. live blog, który pomoże uchwycić wydarzenia tego dnia w czasie rzeczywistym. Po raz kolejny uczestnicy będą zachęcani do dzielenia się swoimi działaniami, pomysłami i inspirującymi przemyśleniami w mediach społecznościowych, z wykorzystaniem hashtagu #CalltoEarth.

Po raz pierwszy do akcji przyłączy się CNN en Español ze specjalnym programem w telewizji i digitalu w języku hiszpańskim.

Tegoroczna edycja będzie bazować na ogromnym sukcesie premierowego Call to Earth Day. W zeszłym roku CNN udało się nawiązać współpracę z tysiącami organizacji ekologicznych na całym świecie i zaangażować ponad 500 szkół – w tym także dzieci i młodzież z Polski – w celu podnoszenia świadomości, edukowania uczniów i inspirowania do pozytywnych działań, mających wpływ na środowisko.

Pierwsza edycja Call to Earth Day pokazała, jak bardzo ludzie są zmotywowani do podjęcia konkretnych działań i bezpośredniego zmierzenia się z kwestią kryzysu klimatycznego. Ten pozytywny odzew zainspirował nas do kontynuowania akcji i jesteśmy niesamowicie podekscytowani tym, co przygotowaliśmy w tym roku. Zabierzemy naszych widzów w podróż od dziewiczych wód przybrzeżnych Patagonii po zanieczyszczone brzegi Gangesu, a także w największe morskie głębiny. Jednocześnie oddamy głos tysiącom osób oraz organizacjom, które są gotowe walczyć o przyszłość naszej planety. Tegoroczna edycja zbiega się również z przygotowaniami do konferencji klimatycznej COP27 w Egipcie, gdzie spotka się wielu światowych liderów i najbardziej przenikliwych umysłów. Call to Earth Day będzie więc dobrym preludium do tego ważnego wydarzenia.

mówi Ellana Lee, SVP i redaktor zarządzająca CNN Asia Pacific

Call to Earth Day jest częścią Call to Earth, globalnej inicjatywy realizowanej przez CNN od 2019 roku we współpracy z Rolexem oraz w ramach Perpetual Planet. W ciągu ostatnich trzech lat w myśl projektu opowiedziano historie osób wprowadzających zmiany, wizjonerów i twórców przełomowych pomysłów zmieniających na lepsze otaczający nas świat.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Call to Earth Day i do podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska.

Dodatkowe informacje:
opis wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy do akcji.

O CNN International
Wiadomości i usługi informacyjne CNN są dostępne w siedmiu różnych językach na wszystkich głównych platformach telewizyjnych, cyfrowych i mobilnych, docierają do ponad 475 milionów gospodarstw domowych na całym świecie. Według badań rynku mediów CNN International jest największym międzynarodowym kanałem telewizji informacyjnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce, w regionie Azji i Pacyfiku oraz Ameryce Łacińskiej. CNN Digital to wiodąca sieć internetowych serwisów informacyjnych, wiadomości mobilnych oraz mediów społecznościowych. CNN będące liderem w zakresie innowacji cyfrowych, wciąż inwestuje w zwiększanie globalnego zasięgu, mając na swoim koncie pakiet nagradzanych usług cyfrowych i szereg strategicznych partnerstw obejmujących treści skomercjalizowane w oparciu o zrozumienie zachowań odbiorców potwierdzonych badaniami. Stacja otrzymała wiele prestiżowych i światowych nagród. Co roku CNNI produkuje około 1 000 godzin dłuższych serii, filmów dokumentalnych i produkcji specjalnych. CNN skupia 36 redakcji i ponad 1 100 filii na całym świecie za pośrednictwem CNN Newsource. CNN International jest spółką Warner Bros. Discovery.

O Perpetual Planet, inicjatywie Rolexa
Od niemal stu lat Rolex wspiera badaczy, którzy przesuwają granice ludzkich możliwości. Firma przeszła od bycia mistrzem eksploracji dla samych odkryć do ochrony planety, zobowiązując się w dłuższej perspektywie do wspierania osób i organizacji wykorzystujących naukę do zrozumienia i opracowania rozwiązań dla dzisiejszych wyzwań środowiskowych. To zaangażowanie zostało wzmocnione wraz z uruchomieniem w 2019 roku inicjatywy Perpetual Planet, która początkowo skupiała się na nagrodzie Rolex Awards for Enterprise, partnerstwie z Mission Blue oraz z Towarzystwem National Geographic. Obecnie inicjatywa ma ponad 20 innych partnerstw w swoim wciąż rozszerzającym się portfolio. Należą do nich na przykład Cristina Mittermeier i Paul Nicklen, wyprawy Under The Pole, Monaco Blue Initiative, Coral Gardeners, One Ocean Foundation i Menkab. Rolex wspiera również organizacje i inicjatywy sprzyjające kolejnym pokoleniom odkrywców, naukowców i konserwatorów poprzez stypendia i granty, takie jak Our World-Underwater Scholarship Society i The Rolex Explorers Club Grants.

źródło: materiały prasowe

Ochrona środowiska – dodatkowe informacje:
błękitna planeta Ziemia, drzewa, ekosystem, filozofia Leave No Trace, kodeks (dekalog) podróżnikaKonwencja Waszyngtońska CITIESLista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, natura, Natura 2000 – obszary ptasie, obszary siedliskowe, obszary chronionego krajobrazu, ochrona bierna, ochrona czynna, ochrona przyrody, ochrona środowiska, oczyszczanie ścieków, park krajobrazowy, park narodowy, pomnik przyrody, renaturalizacja, rekultywacja, renaturyzacja, retencja, mała retencja, rezerwat, środowisko, środowisko przyrodnicze (naturalne), środowisko antropogeniczne, środowisko sztuczne, środowisko zdegradowane, turystyka ekologiczna, użytki ekologiczne, Wildlife Selfie Code, zespoły przyrodniczo–krajobrazowe

Zagrożenia ekologiczne – dodatkowe informacje:
antropocen
, bielenie raf koralowych, biologiczny potencjał Ziemi do regeneracji (biocapacity), bioróżnorodność, bisfenol A (BPA), blackout, choroby odzwierzęce, czerwona księga gatunków, Dzień Długu Ekologicznego (Ecological Debt Day, Earth Overshoot Day), dziura ozonowa, farmaceutyki, gatunki inwazyjne, gatunki obce, gatunki zagrożone wyginięciem, gazy cieplarniane, globalne ocieplenie, granice planetarne, katastrofy i klęski ekologiczne, katastrofy ekologiczne na świecie, klęski żywiołowe, kryzys wodny, melioracja, miejska wyspa ciepła (MWC), migracje gatunków, mikroplastik, nanoplastik, Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC), nawałnice, neonikotynoidy, odpady niebezpieczne, ozon, pestycydy, Plastisfera (Plastisphere), podnoszenie się poziomu mórz i oceanów, podtopienia, polichlorowane bifenyle (PCB), powodzie, pożary, przełownie, przeżyźnienie zbiorników wodnych, przyducha, przyłów, pustynnienie, rozszerzalność cieplna wody, sinice, składowiska odpadów (wysypiska śmieci), smog, stres wodny, susze, syndrom przesuwającego sią punktu odniesienia, szóste masowe wymieranie, topnienie lodowców i lądolodów górskich, tragedia wspólnego pastwiska, trąby powietrzne, turystyka masowa, tworzywa sztuczne (plastik), Wielka Pacyficzna Plama Śmieci, wylesianie (deforestacja), utrata bioróżnorodności, zanieczyszczenie gleby, zanieczyszczenie hałasem, zanieczyszczenie powietrza, zanieczyszczenie środowiska, zanieczyszczenie światłem, zanieczyszczenie wody, zagrożenia ekologiczne, zakwaszenie oceanów, zmiany klimatu

zobacz również:
błękitna planeta Ziemia, odnawialne źródła energii (OZE)

Wiedza ekologiczna – dodatkowe informacje:
aforyzmy ekologiczne
, biblioteka ekologa, biblioteka młodego ekologa, ekoprognoza, encyklopedia ekologiczna, hasła ekologiczne, hasztagi (hashtagi) ekologiczne, kalendarium wydarzeń ekologicznych, kalendarz ekologiczny, klęski i katastrofy ekologiczne, największe katastrofy ekologiczne na świecie, międzynarodowe organizacje ekologiczne, podcasty ekologiczne, poradniki ekologiczne, (nie) tęgie głowy czy też (nie) najtęższe umysły, znaki i oznaczenia ekologiczne

Dziękuję, że przeczytałaś/eś powyższe informacje do końca. Jeśli cenisz sobie zamieszczane przez portal treści zapraszam do wsparcia serwisu poprzez Patronite.

Możesz również wypić ze mną wirtualną kawę! Dorzucasz się w ten sposób do kosztów prowadzenia portalu, a co ważniejsze, dajesz mi sygnał do dalszego działania. Nad każdym artykułem pracuję zwykle do późna, więc dobra, mocna kawa wcale nie jest taka zła ;-)

Chcesz podzielić się ciekawym newsem lub zaproponować temat? Skontaktuj się pisząc maila na adres: informacje@wlaczoszczedzanie.pl

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Włącz oszczędzanie

Przewiń do góry