25 marca to Godzina dla Ziemi! Zgaś światło o 20.30! Włącz się do zmian!

25 marca to Godzina dla Ziemi! Zgaś światło o 20.30! Włącz się do zmian!
25 marca to Godzina dla Ziemi! Zgaś światło o 20.30! Włącz się do zmian!

Godzina dla Ziemi WWF to największa na świecie inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez organizację ekologiczną WWF. Co roku setki milionów ludzi na całym świecie jednoczą się w symbolicznym geście gaszenia światła na rzecz ochrony środowiska naturalnego i przyrody. W 2017 roku Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się po raz dziesiąty.

Godzina dla Ziemi WWF to inicjatywa łącząca przedstawicieli biznesu, rządy państw, władze lokalne oraz zwykłych ludzi na wszystkich kontynentach w symbolicznej akcji na rzecz ochrony środowiska.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF wygaszane jest oświetlenie najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie m.in. Wieży Eiffla we Francji, Opery w Sydney, Bramy Brandenburskiej w Niemczech, piramid w Egipcie, Stadionu Narodowego, Pałacu Kultury i Nauki oraz Zamku Królewskiego w Warszawie, czy też Spodku w Katowicach, Sukiennic i Kopca Kościuszki w Krakowie.

W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF w Polsce odbędzie się pod hasłem „Godzina dla Wisły”. Wisła to Królowa Polskich i Europejskich rzek i jako jedyna z dużych europejskich rzek zachowała swój naturalny charakter na odcinku ponad 400 km. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Polski i skarbem przyrodniczym na skalę Europy, który wszyscy powinniśmy chronić.

Szczegóły przedsięwzięcia dostępne są na stronie organizacji ekologicznej WWF godzinadlaziemi.pl

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top