Tylko 100 firm odpowiada za emisję ponad 70% gazów cieplarnianych na całym świecie

Tylko 100 firm odpowiada za emisję ponad 70% gazów cieplarnianych na całym świecie - wlaczoszczedzanie.pl -@ carbonvisuals
@ carbonvisuals

Tylko 100 firm odpowiada za emisję ponad 70% gazów cieplarnianych na całym świecie. Na niechlubnej liście znaleźli się m.in. paliwowi giganci: Exxon Mobil, Shell, BP czy Chevron.

Badanie „Carbon Majors Raport” bierze pod uwagę emisję gazów od 1988 roku, czyli od utworzenia międzynarodowego panelu ds. zmian klimatycznych.

Zaledwie 25 firm odpowiada za ponad połowę zanieczyszczeń przemysłowych na świecie. Raport ostrzega, że jeśli wydobycie paliw kopalnianych utrzyma się na tym samym poziomie przez kolejne 28 lat, średnia temperatura wzrośnie o kolejne 4°C przed końcem obecnego stulecia.

„The Guardian” podkreśla, że wiele firm rozumie te zagrożenia i zobowiązuje się do przejścia na odnawialne źródła energii. Tym tropem poszedł m.in. Facebook, Apple i Google.

Także wskazani w raporcie producenci paliw zobowiązują się do ograniczenia emisji szkodliwych gazów i inwestują petrodolary w zmniejszanie emisji dwutlenku węgla oraz zwiększanie użycia odnawialnych źródeł energii.

źródło: materiały prasowe

Zostaw proszę komentarz

Scroll to Top