Rainforest Rescue wystosowało petycję do Nespresso za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek

Rainforest Rescue wystosowało petycję do Nespresso za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek - wlaczoszczedzanie.pl - Flickr / @ Joe Shlabotnik / CC BY 2.0Organizacja ekologiczna Rainforest Rescue optuje za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek. W tym celu wystosowała petycję do Nespresso, jednego ze światowych liderów produkcji kawy w kapsułkach.

Zdaniem organizacji rozszerzanie dystrybucji kapsułek powoduje rozrost kopalni boksytu i postępującą wycinkę lasów deszczowych. Rainforest Rescue uważa, że twierdzenie, że większość kapsułek trafia do recyklingu to chwyt marketingowy, a odpowiedzialność za przetwarzanie odpadów jest zrzucana na konsumenta.

Dyrektor Generalny Nespresso w Polsce zapewnia że firma od kilku lat pracuje nad złożonym łańcuchem dostaw aluminium. Twierdzi, że Nespresso jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła złożony system odbioru i recyclingu kapsułek. Wprowadzone standardy biorą pod uwagę zarządzanie bioróżnorodnością podczas wydobywania surowca oraz ochronę praw lokalnej ludności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *