Od lipca nie wjedziesz do Paryża samochodem zarejestrowanym przed 1997 rokiem

Flickr / @ Moyan Brenn / CC BY 2.0Paryż cierpi z powodu zanieczyszczenia powietrza już od wielu lat. Władze miasta próbowały już wielu rozwiązań. Zwiększania opłaty za wjazd i parkowanie w niektórych strefach miasta. Zakaz poruszania się po centrum samochodami z silnikiem wysokoprężnym. Organizowaniem dni bez samochodu.

Kolejne, nowe rozwiązanie, ma wejść w życie 1 lipca i będzie obowiązywało w dni powszednie. Jest to całkowity zakaz wjazdu do miasta samochodów zarejestrowanych przed rokiem 1997. To samo ograniczenie ma dotyczyć motocykli zarejestrowanych przed rokiem 2000.

Samochody mają być oznaczone specjalnymi naklejkami, których kolor będzie wskazywał na jedną z 6 klas emisji spalin. Takie oznaczenia pozwolą na lepsze filtrowanie ruchu ulicznego we francuskiej stolicy. Szacuje się, że dzięki nowym przepisom obecny ruch miejski Paryża zostanie rozładowany o około 10 %.

Ograniczanie wieku pojazdów wpuszczanych do stolicy Francji ma stopniowo przybierać na sile do 2020 roku, kiedy do miasta nie będzie mogło wjechać żadne auto zarejestrowane przed rokiem 2012.

Dodaj komentarz