Kampania Polluted Water Popsicles czyli lody stworzone z zanieczyszczonej wody

Kampania Polluted Water Popsicles czyli lody stworzone z zanieczyszczonej wody - wlaczoszczedzanie.plLody zwykle kojarzą się z czymś słodkim i smacznym. Jednak kiedy spojrzymy na nie z kampanii Polluted Water Popsicles możemy wręcz poczuć obrzydzenie. Nietypowy projekt jest pomysłem kilku studentów z tajwańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Hung I-chen, Guo Yi-hui i Cheng Yu-ti zrobili 100 lodów na patykach ze 100 próbek zanieczyszczonej wody pobranej w różnych regionach ich kraju.

Tajwan przeżywa okres ciągłego rozwoju, co ma swoje negatywne skutki w postaci zanieczyszczenia wód. Woda wykorzystana do projektu pochodzi między innymi z rzeki Shenzhen oraz z mniejszych zbiorowisk jak na przykład przydrożne rowy. Dzięki jej zamrożeniu wyraźnie widać wszelkie zanieczyszczenia, plastikowe odpadki czy metale ciężkie.

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to artystycznie wykonane lody, lecz kiedy przyjrzymy się im bliżej, to odkryjemy prawdę na temat problemu, który dotyczy każdego rejon naszego globu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *