Futurystyczne drzwi Tesli robią furorę

9cacb51c-5558-4d7b-8af8-20566af86ffbTesla zaprezentowała swój najnowszy model X zaledwie kilka dni temu, ale dyskusja wokół niego nie cichnie. Najgłośniej mówi się o „skrzydlatych” drzwiach nowego elektrycznego auta. Wszystko dlatego, że one rzeczywiście reagują na otoczenie, w jakim znajduje się samochód. Drzwi w modelu X mają też drugi zawias, dzięki któremu tworzą coś w rodzaju łokcia umożliwiającego otwarcie skrzydła na różne sposoby, w zależności od sytuacji drogowej.

Najprostszym sposobem jest otwarcie skrzydła w górę. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel Tesli może zaparkować niemal wszędzie – nawet w bardzo ciasnych miejscach. Drzwi wyposażone są dodatkowo w czujniki, które analizują, czy obok samochodu znajduje się jakaś przeszkoda.

Jeśli więc jakieś auto zaparkuje bardzo blisko Tesli X, górna część drzwi zadziała jak huśtawka a dolna zegnie się jak kolano. W ten sposób skrzydło otworzy się równolegle do boku samochodu obok. Jeśli z kolei Tesla X zaparkuje gdzieś, gdzie jest niski sufit – np. w garażu – skrzydło podniesie się tak wysoko, jak to tylko możliwe, a dolna część drzwi zegnie się tak jak łokieć, dając pasażerom odpowiednią ilość miejsca do opuszczenia auta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *