Fabryki LEGO są już w 100% zasilane z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych

Fabryki LEGO są już w 100% zasilane z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych - wlaczoszczedzanie.pl Fabryki LEGO są już w 100% zasilane z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Cel przejścia w pełni na OZE udało się zrealizować firmie trzy lata przed planowanym terminem.

Realizacja tego celu możliwa była, dzięki sfinalizowaniu dużego morskiego projektu wiatrowego, którego operatorem jest DONG Energy. Firma ta uruchomiła w zeszłym tygodniu nową 258 MW farmę wiatrową na Morzu Irlandzkim.

Jednym z inwestorów w omawianą farmę była Grupa LEGO, a dzięki inwestycji udało się dostarczyć zieloną energię do fabryk klocków LEGO. Obecnie posiadane przez firmę moce przewyższają łączne zużycie prądu przez wszystkie fabryki, biura i sklepy LEGO na całym świecie.

Firma postanowiła uczcić ten sukces budując największy model turbiny wiatrowej wykonany z klocków lego. Zbudowany z klocków wiatrak ma 7,5 metra wysokości i ma być hołdem oddanym 200 metrowym, rekordowym wiatrakom Burbo Bank.

Model wiatraka zbudowany został z około 146 tysięcy klocków. Zainstalowany został w Legolandzie w Windsor Resort w Wielkiej Brytanii. Już latem tego roku zostanie on zaprezentowany odwiedzającym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *